Înscrierea în învățământul primar 2020

1. Planul de școlarizare al Liceului Teoretic ”Carmen Sylva” din Eforie Sud pentru anul școlar 2020 – 2021 – Click aici
  2. Calendarul înscrierii în învățământul primar pentru anul școlar 2020-2021 – Click aici
  3. Precizări privind activitatea de evaluare a nivelului de dezvoltare psihosomatică a copiilor în vederea înscrierii în clasa pregătitoare și centrele de evaluare psihosomatică din județul Constanța – Click aici
  4. Ziua porților deschise la Liceul Teoretic ”Carmen Sylva” – 4 martie 2020. Sunt așteptați copii, părinți, bunici, toți cei interesați să viziteze școala, să participe la activitățile interactive care se vor desfășura începând cu ora 10:00 și să discute cu personalul unității noastre de învățământ.
  5. Metodologia privind înscrierea în invățământul primar pentru anul scolar 2020-2021 – Click aici
  6. CERERE-TIP DE ÎNSCRIERE ÎN CLASA PREGĂTITOARE – 2020 – ETAPA I

Atenție! Completarea cererii de înscriere nu garantează înscrierea copilului dumneavoastră în unitatea de învățământ și nu elimină obligativitatea de a vă prezenta la unitatea de învăţământ unde doriţi înscrierea cu dosarul complet al copilului, în vederea validării acesteia. Acest formular vă permite doar să vă prezentați la secretariatul școlii cu datele copilului precompletate, scurtând timpul de așteptare al tuturor.

7. Acte necesare pentru inscrierea in clasa pregatitoare:
    • Cerere-tip de inscriere in clasa pregatitoare – poate fi gasita la scoala
    • Copie si original dupa actul de identitate al parintelui/tutorelui legal; (parintii divortati depun la inscriere si hotararea judecatoreasca definitiva din care rezulta modul in care se exercita autoritatea parinteasca si unde a fost stabilita locuinta minorului)
    • Certificatului de nastere al copilului – copie si original

Programul de depunere și de validare a cererilor de înscriere în clasa pregătitoare, etapa I (4 -23 martie 2020), la sediul școlii din str. Negru Vodă nr. 102, Eforie Sud

Zilnic, în intervalul orar 8:00 – 18:00 (luni – joi ), respectiv 8:00 – 17:00 (vineri)

Vedeti articolul original la acest Link