Anunt- campanie de dezinsectie avio pe raza Orasului Eforie in perioada 06.08.2018- 07.08.2018

Primaria Orasului Eforie organizeaza o campanie de dezinsectie avio pentru combaterea insectelor zburatoare, in zilele de luni 06.08.2018 si marti 07.08.2018, in intervalul orar 07.00-11.00 dimineata. Substanta folosita la operatiunea de dezinsectie avio este K-OTHRINE PROFI EC 250, aprobata de Ministerul Sanatatii – Comisia Nationala pentru produse biochimice. Dacă condițiile meteo nu vor permite operatiunea de dezinsecție avio, aceasta va fi reprogramată.
Apicultorii sunt rugati sa ia toate masurile de protectie pentru familiile de albine aflate pe raza Orasului Eforie in scopul evitarii contactului cu substanta distribuita pe toate zonele verzi din Eforie Nord si Eforie Sud.

Primaria Orasului Eforie recomanda parintilor si persoanelor cu probleme de sanatate aflate pe raza Orasului Eforie sa isi ia toate masurile de precautie pentru a nu intra in raza de actiune a substantelor folosite.